Behzat Rasuli Videoları Nasıl? Nereden Alınır?

2
29
views

Behzat Rasuli videoları nasıl? Behzat Rasuli kim? Behzat rasuli zor mu? Behzat Rasuli Kitapları nasıl? Behzat Rasuli zor mu?

Bu yazıda Behzat Rasuli hocadan bahsedeceğim. Üniversite sınavına hazırlıkta ücretli olarak matematik dersi anlatan bir kişi. Barış Ayhan yayınlarının kitaplarından dersi işler.

Derslerle ve kitaplarla ilgili kısaca bir açıklama aşağıda var. Videoları hayalkurun.com dan alabilirsiniz. Kesinlikle yasal yollar ile kullanın, gerisini boş verin.

Barış Ayhan Kim?

Barış Ayhan, Behzat hocanın anlattığı kitabı yazan kişi. Tüm lise matematiğini dört kitaba ayırmış: KAF1, KAF2, KAF3, KAF4 olmak üzere. Kitapları resmi siteden veya şehrinizdeki kitap mağazalarından alabilirsiniz veya inceleyebilirsiniz. Bu kitapların yanı sıra denemeleri de mevut.

Behzat Rasuli hoca nasıl anlatır?

Behzat hocanın genel anlatımı şöyle: bu kitapları konu konu bölerek anlatır. Her bir video kitapataki bir sütün içinidr. Bu yüzden videolar kısadır. Örnek olarak ücretsiz sunduğu “İşlem Yeteneği” dersini de dinleyebilirsiniz. Genel anlamda ilgi gören bir hocadır. Örnek dersleri dinleyerek seviyenize uygunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Kimler için…

Matematik öğrenmek isteyen, zekası iyi ve çalışkan öğrenciler için bu işin feriştahı (bkz: TDK’da) denilebilir. Kitapları baştan çözmen örneğin KAF4 den çözmeye başlarsanız altyapınızın sağlam olması lazım. Ya baştan çözün iyi oturtun yada çok iyi altyapınız olsun anlamadığınız konuları bilahare (bkz: TDK’da) satıın alın, çalışın.

Şöyle ufak bir de not ekleyeyim: Yazılarımda günlük yaşantının dışında kullanılan kelimeleri bilerek yazıyorum ki anlamlarını öğrenin veya biliyorsanız da güncellenmiş olsun diye. Hem günlük yaşantınızda hem de gerek üniversite hazırlık sınavı gerek üniversitedeki sınavlara size yarar sağlayacaktır.

Bazende yazılarımda imla ve noktalamaları parantez açıp “şey ayrı yazılır” gibi uyarılarda bulunuyorum. Bunu konu anlatımlı kitapta okusanız unutursunuz ama burada laf arasında bahsetmem size fayda sağlar. Anlattığım olay, bahsettiğim yazı ile söylediğim imla kuralı arasında beyin ilişki kurar ve her şey gördüğünüzde benim yazım aklınıza gelir. Yani bilginin kalıcılığını güncellemek adına yapıyorum. Umarım yararlı oluyordur.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here