İzmir’de Tercih Edebileceğiniz En İyi 3 Kolej

0
27
views

Her veli çocuğunun iyi bir eğitim alarak geleceğe daha güvenle bakmasını, iyi bir iş sahibi olmasını ister. Ülkemiz her ne kadar eğitim açısından gelişmiş Avrupa ülkelerine nazaran geride kalmış olsa da özellikle İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde yer alan özel kolejler bu eksikliği büyük ölçüde kapatmış durumda. Bu yazımızda sizlere İzmir’de bulunan en iyi kolejleri ve bu özel kolejlerin özelliklerinden bahsedeceğiz. Dilerseniz önce veliler neden özel okulları tercih ediyor bunun açıklamasını yapalım.

 

Devlet ile Özel Okul Arasındaki Farklar

Devlet okulları, sınıftaki öğrenci sayısının çok olması ve öğrenciler arasındaki eğitim kapasitesi ayırt etmeksizin oluşturulan sınıflardan oluşmaktadır. Bir çok veli çocuğunu devlet okuluna yazdırma nedenini evine yakın olmasından dolayı tercih ediyor, özel okullarda ise her sınıfın belli bir öğrenci sayısı bulunmakta örneğin sınıflar 10 yada 15 kişilik oluyor ayrıca sınıflar hazırlanırken öğrenciler belirli bir sınava alınıyor böylece aynı eğitim seviyesine uygun öğrenciler bir sınıfta toplanarak onlara uygun şekilde eğitim veriliyor. Bunun yanı sıra özel kolejlerde velinin öğretmen seçimi, çeşitli aktiviteler ve özel okulun sunduğu tüm imkanlarda devlet okulları ile özel okulların arasındaki en büyük farklardan birisidir.

En İyi Kolejler – İzmir

1-) Rota Koleji
2011 yılında kurulan Özel Rota Koleji İzmir’de 7 yıldır eğitim hizmeti vermektedir. Her yıl eğitime verdiği katkı ile adından sıkça söz ettiren Rota Koleji şuanda mevcut 1590 öğrencisine özel eğitim hizmeti vermektedir. Diğer özel okullara nazaran fiyat konusunda da oldukça makul olan ve bütçenizi düşünen Rota Koleji 13 akademik birime sahiptir. Verdiği kaliteli eğitim hizmeti ile Rota Koleji ‘en iyi kolejler‘ sıralamasında birinci sırada yer almaktadır.

Firma Adresi : Yarbay Refik Cesur Cad. Gazi Mah. No: 32 Gaziemir / İZMİR
Web Sitesi : İzmir Rota Koleji, Özel Kolejler İzmir, Özel Okul, Rota Özel Okulları
Telefon : 0 232 220 26 26

2-) Çamlaraltı Koleji
1954 yılında kurulan ve özel eğitim hizmetlerine aralık devam eden Çamlaraltı Koleji 1973 yılında İzmir’in ilk kapsamlı yabancı dil laboratuarını kurmuştur. Köklü eğitim, kalıcı başarı parolası ile yola çıkan Çamlaraltı Koleji listemizde ikinci sırada yer alıyor.

3-) Özel Türk Koleji
1950 yılında eğitim hizmetine başlayan, İzmir’in en köklü ve başarılı kolejleri arasında yer alan Özel Türk Koleji anaokulundan liseye kadar pek çok eğitim seviyesinde hizmet vermektedir. Çağdaş eğitim sistemini benimseyen Özel Türk Koleji İzmir’in en başarılı kolejleri arasında bulunmaktadır.

Sizde beğendiğiniz yada tavsiye edebileceğiniz özel kolejleri aşağıdaki yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here