Mezuna Kalıp Derece Yapmak

0
22
views

Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki görsellerde gözüktüğü üzere 2016 YGS 27 bin sıralama yaptıktan sonra mezuna kalıp 2017 YGS de 704. olan arkadaşımız sizlerle yazısını paylaşıyor. Nasıl çalıştı, neler yaşadı hepsini anlattı. Hadi yazıyı oku hemen!

Merhaba arkadaşlar, çoğu kişi neler yaptığımı,nasıl çalıştığımı soruyor.Temel kodu söylüyorum:
Plan ve program.

Her günümü bir gün önceden yatağa girmeden planlıyorum. Yani gün içinde yapılan planlara uyamıyorum. Ailem plan yapacağı zaman bir gün önceden söylüyor.

İlk YGS denemesi olduğumuzda 370 almıştım.Sonra konuları oturta oturta gittim. 420’lere çıktım. Zaten geçen sene YGS 421 geldi. LYS’de 19bine çektim. Seneye kalma kararını zor verdim ama iyi ki vermişim.

İkinci sene için ilk çalışmalara ağustos sonu başladım eylül sonu gibi fen ve matematik kısmından konuları bitirmiştim. Daha sonrasında LYS kitaplari aldim LYS çözerken ayrıca YGS denemeleri yapıyordum.Genel olarak çözdüğüm deneme ve kitap yayınları şöyle:
-Karekök
-Palme
-345
-Metin
-Apotemi
-Esen
-Bilgi sarmal (sadece deneme)
-Sonuç derece(sadece deneme)

YGS’ye kadar her bölümden en az 3-4 deneme kitabı çözdüm.Türkçe ve sosyal için ayrı şekilde yazarak çalıştım.

Ayrıca şuna değinmek istiyorum.Kendinizi sınırlandırmayın.Yani sınava girerken şu kadar net yapsam kafasıyla girmeyin.40 soru varsa hedefiniz hep o 40 soru olsun.

Uzun lafın kısası ,yarın kendinize program hazırlayıp çalışmaya başlayın.

Anlatmadığım,merak ettiğiniz herhangi bir şey varsa sorabilirsiniz. Sonuçlar aşağıda:

2016

2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here