TYT Deneme Analiz Çizelgesi

0
26
views

En güzel biçimde, göz yormayacak ve algıyı kolaylaştıracak TYT Deneme Analiz Çizelgesini hazırladık. TYT Deneme Analiz Çizelgesi sizin için çok yararlı olacak. Çünkü bilinen bir gerçektir planlı çalışmak her zaman (her zaman ayrı yazılır) başarı getirir. Bu sebepten dolayı her zaman iki adım sonranızı planlamalı bu plan doğrultusunda hareket etmelisiniz. Çizelgeler bu konuda en yararlı araçlardır. Analizlerinizi daha sağlıklı yapabilmenizi sağlar. Sitemizde size yararlı olacak birçok (bitişik yazılır) çizelge var. Burada da size yararlı olacağını düşündüğümüz TYT Deneme Analiz Çizelgesini paylaşacağız. PDF olarak indirin ve çıktı alıp kullananın.

İndirmek için sayfanın en altına gidin.

Deneme Analizi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Deneme çözmek işin yarısıdır. En önemli kısım çözülen denemenin iyi bir şekilde analiz edilmesidir. Denmenin asıl amacı eksiklerimizi görmektir. Yaptığımız yanlış ve boşlar bize bir anlam ifade etmektedir. Konu eksiğimiz veya pratik eksiğimiz var.

Bu eksikleri kapatmak için iyi bir analiz raporu hazırlamalıyız. Analiz raporu işi için çizelgemiz biçilmiş kaftan.

Denemede yaptığınız boşları ve yanlışları ilgili alanlara yazıp çizelgeyi dolduruyorsunuz. Dilerseniz kısa bir açıklama yapabilirsiniz. Türkçe ve matematik için ayrı ayrı bu işlemi yaptıktan sonra derslerde yaptığınız doğru ve yanlışları da ilgili alana not edin. Sonrasında netinizi hesaplayıp yazın.

Daha sonra baktığınızda hangi denemenin analizi olduğunu unutmamak için deneme bilgileri kısmına deneme adını ve numarasını yazın. Çizelgeye attığınız tarihi, deneme kitapçığına da atarsanız karışıklık olma riski tamamen ortadan kalkar.

Bu şekilde tüm TYT denemelerimiz için çizleyi doldurun eve bir klasör veya sunum dosyası içerisinde saklayın. Sık sık yanlış yaptığınız konular varsa o konulara çalışma programınızda yer açın. Eğer daha da verimli çalışmak isterseniz her deneme sonrası eksik konulara en azıdan bir göz gezdirin. Sonrasında konuyu yazdığınız satırın solundaki çemberi doldurun.

 

 

Kendi kendinize not verebileceğiniz, kendinize göre denemenin verimini değerlendirebileceğiniz bir alan daha koyduk. Bunlar: ders adının sağında kalan üç yıldız.

Eğer bu denemeden kötü bir sonuç elde ettiyseniz bir yıldızı doldurun, iyi bir sonuç ise iki yıldızı doldurun.

Bu alanı kendinize göre de özelleştirebilirsiniz. Örneğin eğer Türkçe soruları çok zorsa üç yıldızı da doldurun. Kolaysa yıldızların hiç birini işaretlemeyin. Böyle bir amaç içinde kullanabilirsiniz.

[wpdm_package id=’1587′]

 

Sitemizde Benzeri Birçok Çizelge Var

Bu tip çizelgeleri kullanmayı seviyorsanız bu site sizin için biçilmiş kaftan (bkz: TDK’da) olduğunu bilin. Çizelgeler Kategorisinden hazırladığımız tüm çizelgelere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Güncel Müfredat ve Yeni Sistem dikkate alınarak hazırladığımız derslere göre konu takip çizelgelerine ulaşmak için Konu Takip Çizelgeleri yazımıza gidebilirsiniz.

Bunun haricinde fikirlere ve açık bir kuruluş olduğumuzu unutmayın. İletişim Sayfamız aracılığı ile bize yazın istediğiniz, tasarladığınız çizelgeyi yapalım. Söylemeye gerek yok ama yinede söyleyelim: Ücretsiz, tamamen sizin yararınıza olacak şekilde kar gütmeden yaparız tüm çalışmalarımızı. Bir çok arkadaşa ile ortaklaşa çalışma yaptık. Fikrin varsa İletişim Sayfasını ziyaret etmelisin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here