ÜçDörtBeş Yayınları Matematik Soru Bankası İncelemesi

ÜçDörtBeş Yayınları Matematik Soru Bankası Nasıl? ÜçDörtBeş Yayınları Matematik Soru Bankası Zor Mu? ÜçDörtBeş Yayınları Matematik Soru Bankası Kimler İçin? Tüm sorulara cevap verdik. Geniş bir açıklama yatık.

0
27
views

Bu yazı daha iyi ve daha yararlı şekilde ogrencikozu.com da var. Sizi oraya yönlendireceğiz. Lütfen 3 saniye bekleyin.

 

 

ÜçDörtBeş Yayınları YGS Matematik Soru Bankası İncelemesi

Kitabın kapağını incelerken bizde farklı bir çağrışım yaptığını itiraf etmemiz mümkün. İlk baktığınızda kafanızda kitaptan çok sanki diş macunu reklamları geliyor. Seçtikleri renklerden olsa gerek, sınavdan çok sağlığa gidiyor insanın kafası.

ÜçDörtBeş Yayınları Matematik Soru Bankası PDF İndir

Kapağın üzerinde yer alan ibarelere değinmek gerekirse;

  • 25% Başlangıç seviyesi, 65% Orta Seviye, 10% İleri Seviye sorular bulunduruyor.
  • ÖSYM Tarzında Hazırlanmış
  • Soruların Video Çözümleri

Seviye konusuna kısaca değinmek istiyoruz. Yayıncı kitabında bulunan soruların 10% zor sorulardan oluştuğunu, 25% kesimi her öğrencinin çözeceğini ve 65% lik kısmın orta seviyede olan öğrencilere hitap ettiğini belirtmiş. Uzman gözü ile incelediğimizde bakalım gerçekten de objektif değerler mi verilmiş? İlerleyen bölümlerde göreceğiz.

   ÜçDörtBeş YGS Matematik Soru Bankası Nasıl?

Kitabın kapağını açar açmaz bizleri kitabın baskısı hakkında bilgilendiren bölüm karşılıyor. Yazar, grafik ve dizgici bilgileri sayfada yer alırken, basan matbaa bilgileri ve ÜçDörtBeş Yayınlarının iletişim bilgileri bulunmakta.

Üzülerek belirtmek istiyoruz ki, profesyonellikten uzak, marka değerine zarar veren bir yaklaşım ile karşı karşıya kaldık. ÜçDörtBeş gibi adını duyurmuş bir yayının, kendine ait bir  e-posta sağlayıcısı olmaması büyük eksiklik.

Yayıncı kuruluşun aynı sayfada belirttiği ibare üzerine maalesef kitap içeriğinden bir fotoğrafı sizinle paylaşamıyoruz. Kendileri telif gereğince kaynak gösterilerek bile olsa alıntı yapılamayacağını belirtmişler.

Kitabın ön sözü hakkında bir kaç kelime yazmayı çok isterdik. Ama maalesef yayıncı kuruluş veya kitabın yazarı, ön söz kısmı gereksiz bulduğundan olsa gerek, kitapta ön söz bölümü yok.

   Soruların Kalitesi ve Müfredata Uygunluğu

Gelelim kitabın içerisinde bulunan soruların kalitesine. Öncelikle belirtmek isteriz ki, kitap sınav sistemine göre hazırlanırken güncellik konusunda biraz geride kalmış. Soruların içerisinde yazım ve gramer hataları bulunmakta ki sanırım bize ilk baskısı denk geldi. Kitapta özgün sorulara yer verilse de ağırlıklı olarak klasik sorulara rastlanıyor. Sadece sayılar değiştirilerek diğer yayınlardan soru kalıpları maalesef alınmış.

Kitaba sahip olan meraklılar için , (50 sayfa 1.soru) ÖSYM şu ana kadar bu tarzı kullanarak soru yayımlamamıştır. Tabi bu durum her ne kadar yayınlamayacağı anlamına gelse de soru biraz kafa karıştıran tarzda olmuş. Sorunun ÖSYM tadında, bölümünde yer almasını doğru bulmuyoruz.

Genel Olarak

  • Kapağının dizaynının hoş olması.
  • Soruların video çözümleri.
  • Hatalı yazımlar
  • Klasik soruların daha çok olduğu bir kitap
  • Kitabın kapağındaki ibareler ile içeriğinin birbiri ile paralel ilerlememesi
  • Kitabın fiyatı çok yüksek

Bence:

ÜçDörtBeş markası altında çıkan ve isim yapmış bu değerli kitabın daha kaliteli ve hedef kitleye hitap edebileceğini düşünüyoruz. Bir sonraki kitaplarında çok daha başarılı olacaklarına inanıyoruz.

Kitabın Fiyatı : 28-35TL arası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here